V Poohří ustala vulkanická činnost během čtvrohor, přesto je podzemí podél Ohře dodnes živé.
Důkazem toho jsou nejen samotné Karlovy Vary, ale i všudypřítomné vývěry četných minerálních pramenů provázejících řeku od Františkových Lázní až po Doupovské hory. Ve Františkových Lázních jsou prameny využívány mimo jiné k léčbě neplodnosti. Minerální prameny u Dolních Pochlovic pijí místní obyvatelé.
Zajímavý název pramene Bublák mají divoké vývěry oxidu uhličitého v olšině podél říčky Plesné u Vackovce. Na mnohých místech to tu krásně bublá a pění, jak v mělkých jezírkách, tak hlubokých tůňkách. Důkazem a ukázkou toho je i Soos .
Minerální prameny zde pronikají skrz mocnou vrstvu křemeliny. Za sucha pokrývají rozpraskaný křemelitý štít krystaly Glauberovy soli. Rezervace je mimořádně cenná i výskytem slanomilné vegetace. Také po zoologické stránce je zde dost zajímavého. V nepřístupných močálech hnízdí jeřáb popelavý, jehož jediným dalším pravidelným obývaným místem tohoto druhu v Čechách je rybniční soustava u České Lípy.
Čerpáno z publikace Michálek J. & Uhlík P. (2006): Ohře řeka pozoruhodná. – Krajské muzeum Sokolov a Landschaftspflegeverband OV