Mapku umístění větrníků v okolí Blatna najdeme na konci článku.
V brzké době se zřejmě dočkáme dalších větrných elektráren, stát by měly nad
Chomutovem v katastrálním území Mezihoří, Zákoutí, Radenov, Šerchov obce Blatno.
Mělo by se jednat o 10 větrníků s celkovým výkonem 20 MW. Obec Blatno usiluje o postavení pouze sedmi větrníků, tři větrníky nedodržují minimální, tedy půl kilometrovou vzdálenost od obydlené zástavby.
Dále můžeme v budoucnu očekávat výstavbu 23 VTE v k.ú. Hora Sv.
Šebestiána a Nová Ves u Křimova a 23 VTE v k.ú. Křimov,
Menhartice u Křimova, Stráž u Křimova, Nebovazy.
V Krušných horách, které jsou dle větrné mapy „největrnější“, jsou v provozu zhruba 800-1000 hodin v roce. Při instalovaném výkonu jedné větrné elektrárny např. 2000KWh (2MW) zjistíme že jeden větrník je schopen vyrobit 2 000 000 kWh. Při dnešních cenách, kdy stát garantuje výkup této elektřiny za 2,34 Kč/ KWh, dojdeme k číslu 4 680 000 Kč.ČEZ je ze zákona povinen připojit každého žádajícího provozovatele obnovitelného zdroje energie, pokud splní všechna kritéria.
K září 2009 dosahují v Čechách větrné elektrárny 178 MW instalovaného výkonu a do roku 2020 by to mělo být až 500 MW. Dnešní moderní větrníky mají výkon kolem dvou MW a již se začínají uplatňovat i větrníky o výkonu 3MW. Do deseti let by v ČR mohlo stát několik stovek větrných stožárů. Zatím jich je kolem stovky, ale většinou s malým výkonem. Stále je tedy dost příležitostí.
Odborníci odhadují, že v Krušných horách je možno postavit na 300 větrníků.
V jednom z minulých příspěvků Obyvatelé Hory Sv. Šebestiána se „dočkali“ se dočtete o elektrárnách z této obce, do dnešního dne nedodaly do sítě ani 1Kwh, navíc jsou to repasované elektrárny, dovezené z Německa.