Doupovské hory, odkud máme Krušné hory stále na dohled, leží převážně na pravém břehu řeky Ohře, jen velmi malá část mezi Ostrovem nad Ohří a Perštejnem zasahuje i na břeh levý. Název získaly podle zaniklého města Doupov. Doupovské hory jsou tvořeny třetihorními sopečnými materiály. Mají podobu ploché hornatiny kruhovitého půdorysu, jejíž nejvyšší vrcholy o výšce 700 až 934 m obklopují oválnou sníženinu ležící v úrovni přibližně 550 m.
Na samotný vrchol lze dorazit buď lesní cestou od zříceniny hradu Egerberk – Lestkov či autem po silnici od stejnojmenné vesničky. V obou případech dorazíme na „parkoviště“ / 50.3587086N, 13.1790844E/. Pokud si stoupneme čelem k lesnímu porostu máme dvě možnosti. Cesta stoupající rovnou před námi vede na Černý vrch což je nejvyšší bod /678m/ tohoto masivu, výhledy z něho jsou nicotné. A cesta na vrcholu končí. Já si vybral samozřejmě tu špatnou, tu končící na vrcholu bez rozhledu.
Z toulání po horách znám na stromech značení o dvou bílých či červených pruzích. Tentokráte se zjevily dva žluté pruhy na vrcholu Černého vrchu na konci cesty, na stromech směřující k pomyslné vyhlídce nad Kotvinou. Po 500 metrech jsem se, navigován žlutými pruhy, na vyhlídce objevil.
Proto je vhodnější se z „parkoviště“, pokud jste cyklista, vydat se vlevo, kdy asi po kilometrovém tlačení kola po široké lesní ale vcelku stoupající cestě si vychutnáme jeden z nejhezčích pohledů na Krušné hory. Úžasné místo. Místo stvořené i pro paragliding. A odměnou byl nejen krásný rozhled ale i půvabný pohled na sličnou paraglaidistku s jejími krásnými rozlety.
Toto nikdy nepochopím, ač je výhled z výšky 636 mnm a vzdálená hradba Krušek má dokonce 1244 mnm tak je stejně pocit, že jsou jaksi nižší než těch 636 ….
Asi to bude to tím že je země kulatá?